Dlaczego warto inwestować w systemy repeaterów GSM/DCS/UMTS?

Każdy z nas codziennie odbywa przynajmniej kilka rozmów telefonicznych. W dużych miastach możliwość bezproblemowego korzystania z telefonu komórkowego wydaje się oczywista. Niestety okazuje się, że wciąż jeszcze w wielu miejscach w kraju zasięg przedstawia jeszcze wiele do życzenia. W takich sytuacjach pomocne jest zainstalowanie systemu repeaterów GSM/DCS/UMTS.

Systemy repeaterów GSM/DCS/UMTS poprawa zasięgu i komfort prowadzenia rozmów telefonicznych

Jest to również rozwiązanie rekomendowane dla hoteli, salonów spa, które znajdują się w obiektach zabytkowych, piwnicach, czy miejscach oddalonych od dużych aglomeracji. Błogie chwile odpoczynku zakłóca często dyskomfort spowodowany koniecznością szukania miejsca, skąd można bez problemu zadzwonić. By uniknąć takich sytuacji wystarczy zainstalować system GSM/DCS/UMTS, które wzmacniają fale elektromagnetyczne rozchodzenia się sygnału GSM. Dzięki repeaterom GSM/DCS/UMTS zainstalowanym na poszczególnych piętrach, czy w miejscach rozchodzenia się ciągów komunikacyjnych prowadzenie rozmów telefonicznych w pomieszczeniach znajdujących się pod ziemią, albo posiadających bardzo grube mury rozmowy telefoniczne można prowadzić jak we własnym salonie. Jest to również rozwiązanie rekomendowane dla hoteli, salonów spa, które znajdują się w obiektach zabytkowych, piwnicach, czy miejscach oddalonych od dużych aglomeracji.

Systemy repeaterów GSM/DCS/UMTS w zakładach przemysłowych i nie tylko

Słaby system GSM to częsta bolączka w zakładach przemysłowych, gdzie wykorzystywane urządzenia i powierzchnia budynku często blokują swobodne rozchodzenie się sygnału. Systemy repeaterów GSM/DCS/UMTS wzmacniają sygnał bez straty na sile i jakości. Dzięki zastosowaniu systemów repeaterów GSM/DCS/UMTS możliwe jest prowadzenie bez zakłóceń rozmów telefonicznych w wielopiętrowych budynkach o dużej powierzchni. Przy projektowaniu i montażu systemów repeaterów GSM/DCS/UMTS wykorzystujemy sprzęt wiodących producentów, jak również projektujemy rozwiązania indywidualne dostosowane do wymagań konkretnego zamówienia.

Uwaga dotycząca używania repeaterów:

W świetle Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 19 sierpnia 2011 r. (Dz. U. Nr 188 poz. 1122), obowiązującego od 13 marca 2012 roku, każda osoba użytkująca wzmacniacz GSM, nie będąca przedsiębiorcą telekomunikacyjnym posiadającym ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pośrednictwem stacji bazowych, musi uzyskać pozwolenie radiowe.