Sieci strukturalne (światłowodowe i miedziane) dostosowane do obiektu i Państwa wymagań

Sieci strukturalne to rodzaj okablowania, który jest niezbędny w każdym budynku. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Sieci strukturalne umożliwiają przygotowanie sieci komputerowych, podłączenie telefonów, drukarek, faksów, przekazują sygnał radiowo-telewizyjny. Jaki rodzaj sieci strukturalnych jest najlepszy? Czym się kierować przy wyborze?

Sieci strukturalne – światłowodowe, czy miedziane?

Pytanie, czy lepiej montować światłowód, czy sieć miedzianą w dużej mierze było dotychczas podyktowane ceną. Cena sieci światłowodowej była kilkakrotnie wyższa. Dzisiaj różnice w cenie pomiędzy siecią miedzianą a światłowodem nie są już tak wyraźne. Przy wyborze rodzaju sieci strukturalnej można więc wziąć także inne czynniki. Sieć miedziana jest tańsza, łatwa w modernizacji i rozbudowie. Zapewnia dobry sygnał i w przyzwoity komfort pracy. Jednak jej wydajność nie nadąża za zwiększaniem się liczby urządzeń i związanych z nimi wymagań. Parametry kabli miedzianych nie nadążają za szybkim rozwojem technologicznym. Z kolei światłowód to przyszłościowe, nowoczesna rozwiązanie, które montujemy zarówno w formie okablowania pionowego, jak i poziomego. Zapewnia lepszą przepustowość. Jest mniej podatny na zewnętrzne uszkodzenia. Można go montować przy sieciach wysokiego napięcia i liniach elektroenergetycznych. Rozwiązania unijne przewidują, że do 2020 roku ma to być usługa dostępna w większości placówek dydaktycznych i zabudowie wielorodzinnej.

Sieci strukturalne (światłowodowe i miedziane) pełna oferta profesjonalnych usług

ElTechCom oferuje Państwu sprawdzone i fachowe rozwiązania w zakresie sieci strukturalnych i nie tylko. Nasza oferta każdorazowo opiera się o dokładną analizę potrzeb. Na bieżąco wprowadzamy nowinki w zakresie technologii i sprzętu, tak by zaoferować Państwu usługę najwyższej jakości. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy z zakresu teletechniki, automatyki, czy elektrotechniki. Doradzimy, dobierzemy sprzęt i go zamontujemy. Pomożemy przy serwisie i modernizacji. Mają Państwo pytania? Nasi fachowcy są do Państwa dyspozycji.