Przyłącza energetyczne zanim można korzystać z prądu

Podłączenie przyłącza energetycznego jest niezbędną czynnością zanim pojawi się prąd. Takie działania się niezbędne w przypadku oddania do użytku nowego domu, konieczności zmiany mocy przyłączeniowej lub rodzaju zasilania. Sposób wykonania przyłącza energetycznego jest regulowany prawem energetycznym. By takiego podłączenia dokonać konieczne jest uregulowanie szeregu formalności i uzyskanie pozwolenia od zakładu energetycznego i wykonanie projektu przyłącza. Ten etap może trwać nawet kilka miesięcy.

Przyłącza energetyczne kompleksowa usługa „pod klucz”

Przyłącze elektryczne, złącze, tablica rozdzielcza i licznik energii elektrycznej to podstawowe elementy niezbędne do podłączenia domu, czy zakładu do energii elektrycznej. Po stronie zakładu energetycznego leży doprowadzenie prądu do granicy działki, czyli skrzynki ZK. Całą resztą zajmują się nasi specjaliści na Państwa zlecenie. Budowa domu to wystarczająco dużo spraw do załatwienia. Przyłącze energetyczne mogą Państwo powierzyć nam!

Przyłącza energetyczne prace po stronie inwestora

Dalsze prace tj.: doprowadzenie przyłącza do nieruchomości musi we własnym zakresie wykonać zleceniodawca, który jest odpowiedzialny za rozprowadzenie tzw. wewnętrznej linii zasilającej z szafką i licznikiem. Poprawność jej działania musi zostać zaakceptowana przez zakład energetyczny. Niezbędne jest też stworzenie dokumentacji powykonawczej i odbiór techniczny instalacji i przyłącza. Na tej podstawie podpisywana jest umowa o sprzedaży energii elektrycznej i można korzystać z prądu. W ElTechCom jesteśmy w stanie pomóc Państwu w sprawnym przeprowadzeniu tego procesu, tak by maksymalnie przyspieszyć uruchomienie i odbiór przyłącza energetycznego. Jeśli zdecydują Państwo, że potrzebny jest też np.: monitoring, telewizja przemysłowa, system oddymiania, bądź instalacja odgromowa, to również z przyjemnością zajmiemy się tymi zleceniami. Od lat współpracujemy z klientami, którzy oczekują rzetelnych usług i z przyjemnością powitamy Państwa firmę w ich gronie.