Linie napowietrzne i kablowe który system wybrać?

Współczesne uwarunkowania coraz częściej skłaniają się ku przeświadczeniu, że linie elektroenergetyczne powinny być prowadzone w formie sieci kablowej. Linie kablowe są prowadzone tam, gdzie gęsta zabudowa uniemożliwia poprowadzenie sieci napowietrznej np.: w miastach o gęstej zabudowie. To rozwiązanie jest też polecane, gdy w przyszłości planowana jest przebudowa linii, zwiększy się pobór. Linie kablowe są droższe, ale często przemawia za nimi również efekt estetyczny lub bezpieczeństwo dla otoczenia. Zwisające linie mogą kolidować wysokimi pojazdami. Inne czynniki wpływające na wybór rodzaju linii to: hałas, oddziaływanie na środowisko, spadek wartości gruntu, a także koszt. Linie napowietrzne są tańsze, ale bardziej narażone na uszkodzenie np.: wskutek burz, czy silnego wiatru.

Linie napowietrzne i kablowe usługa najwyższej jakości

Budowa linii średniego i wysokiego napięcia wymagają odpowiednego sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Możemy się poszczycić tymi wszystkimi atutami. Oferujemy kompleksową usługę w zakresie budowy linii napowietrznych i kablowych. Linie napowietrzne montujemy na słupach drewnianych, stalowych, betonowych.

Linie napowietrzne i kablowe projekt, montaż i szybkie reagowanie na usterki

Oferujemy Państwu pełen zakres usług związanych z instalacją linii napowietrznych i kablowych. Poruszamy się w zakresie napięcia od 15 – 400 kV. Przygotujemy dokumentację, skompletujemy i dostarczymy materiały i niezbędne urządzenia. Zajmujemy się również pozyskiwaniem pozwoleń, uzgodnieniami z zakładem energetycznym, prowadzimy testy przed oddaniem linii do eksploatacji. Realizujemy także usługę konserwacji, przebudowy i remontów nie tylko w zakresie linii napowietrznych i kablowych. Nasza oferta obejmuje szereg produktów z zakresu automatyki, teletechniki, elektrotechniki. Kompleksowa realizacja usług z ElTechCom to oszczędność czasu i pieniędzy i pewność, że powierzone nam zlecenie będzie wykonane zgodnie z Państwa oczekiwaniami.