Instalacje odgromowe – czy są potrzebne?

Instalacje odgromowe odgrywają ogromne znaczenie w ochronie dobytku. Raz dobrze wykonana instalacja odgromowa znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Oferowane przez nas instalacje odgromowe działają przez wiele lat i są odporne na korozję. Prawdopodobieństwo uderzenia przez piorun wydaje się być niewielkie, ale jeśli już do niego dojdzie, straty mogą być dotkliwe. Instalacja odgromowa to stosunkowo niewielki wydatek, a pozwala podczas burzy spać spokojnie. Ten spokój doceni każdy właściciel budynku. Dlatego warto wykonać instalację odgromową nawet w budynkach niższych niż 15 m, gdzie jest to już niezbędne.

Z czego składa się instalacja odgromowa?

Nasza usługa w zakresie instalacji odgromowych obejmuje projekt i wykonanie systemów odgromowych wewnętrznych i zewnętrznych: masztów odgromowych, przewodów odgromowych i uziomu. Dla pełnego bezpieczeństwa w budynkach przemysłowych i mieszkalnych powinny być zamontowane oba rodzaje instalacji.

Instalacje odgromowe piorun już nie straszny

Instalacje odgromowe są przeznaczone do montażu w budynkach mieszkalnych, domach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych. Zamontowanie instalacji odgromowej pozwala zyskać spokój, że pracownicy i domownicy są chronieni przez porażeniem piorunem, elementy domu: ściany, komin, dach, czy elewacja nie ulegną zniszczeniu. Zmniejszenie ryzyka awarii to także mniejsze straty finansowe spowodowane przestojem w pracy. Z kolei instalacje przeciwprzepięciowe chronią przed uszkodzeniem również urządzenia elektryczne np.: telefon, telewizor, drukarkę, które podczas wyładowań atmosferycznych z powodu przepięć często ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. Instalacje odgromowe wykonujemy na podstawie klasyfikacji stopnia zagrożenia pożarowego. Dokonujemy analizy przeznaczenia budynku, analizy materiałów użytych do wykonania konstrukcji nośnych i dachu. Mogą nam Państwo także zlecić okresowe przeglądy, badania i pomiary okresowe instalacji odgromowych. ElTechCom to pewna i rzetelna firma.